Masło kakaowe to przysmak dla skóry!

Masło kakaowe może kojarzyć nam się z deserami, takimi jak batoniki, tabliczki czekoladowe, cudowne klasyczne brownie czy ciasteczka z kawałkami czekolady. Jednak ten smaczny składnik jest również często podstawowym składnikiem kremów do pielęgnacji skóry oraz innych produktów dla zdrowia i urody. W przeciwieństwie do masła kakaowego w deserze to w kosmetykach do pielęgnacji skóry nie sprawi, że przybierzesz zbędnych kilogramów. Ale czy może poprawić kondycję twojej skóry?

Masło kakaowe to rodzaj tłuszczu, który pochodzi z ziaren kakaowca. Aby je pozyskać, ziarna są pobierane z większej rośliny kakaowca. Następnie są one prażone, pozbawiane skórki i prasowane w celu oddzielenia tłuszczu – masła kakaowego. Resztki są następnie przetwarzane na proszek kakaowy.

Kakao jest stosowane w medycynie od około 3 000 lat. Było ulubionym składnikiem starożytnych Azteków i Majów, którzy używali kakao nawet jako środka płatniczego. Niedawno naukowcy odkryli, że związki zwane fito chemikaliami zawarte w kakao mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia zarówno twojego ciała, jak i skóry.

Słodkie zalety masła kakaowego

Masło kakaowe jest bogate w kwasy tłuszczowe, dlatego też często podkreśla się jego zdolność do nawilżania i odżywiania skóry oraz poprawiania jej elastyczności. Tłuszcz w niej zawarty, tworzy na skórze barierę ochronną, która zatrzymuje wilgoć.

Masło kakaowe jest również bogate w naturalne związki roślinne zwane fito chemikaliami. Substancje te mogą poprawić ukrwienie skóry i spowolnić proces starzenia się skóry poprzez ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi szkodliwym działaniem promieni UV.

Jednym z powszechnych zastosowań masła kakaowego jest wygładzanie blizn, zmarszczek i innych śladów na skórze. Wiele kobiet uważa, że kremy i balsamy z masłem kakaowym mogą być stosowane podczas i po ciąży, aby zapobiec i zminimalizować widoczność rozstępów.

Palce lizać – można

Masło kakaowe jest często spotykane jako składnik balsamów i kremów do ciała. Ponieważ jest ono jadalne, stanowi również dodatek do niektórych balsamów do ust. Wiele produktów z masłem kakaowym zawiera dodatek filtrów przeciwsłonecznych lub witamin. Jeden z tych produktów z masłem kakaowym można codziennie wcierać w skórę lub usta w ramach pielęgnacji skóry.

Wiele balsamów z masłem kakaowym i innych produktów zawiera jedynie niewielką ilość masła kakaowego, wraz z innymi składnikami i dodatkami. Jeśli zależy Ci na czystości, kupuj je w formie nierafinowanej, która zawiera 100 procent masła kakaowego.

Masło kakaowe vs. masło shea

Masło shea można nabyć w naszym sklepie – sklep.pellicosmetics.pl

Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, masło kakaowe jest w dotyku bogatsze i bardziej gęste niż wiele innych środków nawilżających. Często porównuje się je do masła shea, które pochodzi z nasion drzewa shea występującego w Afryce Zachodniej i Środkowej.

Masło shea jest również bogate w kwasy tłuszczowe, choć nie ma tak słodkiego zapachu jak masło kakaowe. W przeciwieństwie do masła kakaowego, masło shea zawiera witaminy, które pomagają naprawiać uszkodzenia skóry i przyspieszają gojenie. Natomiast można je łączyć ze sobą, jak i z olejem kokosowym, a wszystkie czyste i nierafinowane! Wszystkie te masła, oleje i więcej znajdziecie w naszym sklepie!

Gdzie zamówić masło kakaowe?

Bez konieczności wychodzenia z domu, wszystkie potrzebne ci kosmetyki możesz zamówić pod same drzwi! 🙂

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: sklep.pellicosmetics.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google

Powiązane artykuły

PELLI Blog

strefa pełna informacji i inspiracji

PELLI Cosmetics to miejsce łączące cztery marki produktów: meleXder do pielęgnacji skóry i włosów, MT OILS LABORATORIES do ziołowych olejków aromatycznych, INSPIRER ESSENCES do czystych esencji oraz MAP INGREDIENTS do surowców.

Nasze ulubione
Bestseller