Mydło – jakie wybrać?

Mydła na jednolitym tle - jakie mydła wybrać?

Mydło w kostce, czy w płynie?

Zastanawiamy się czasem, jak to z mydłem jest. Czy lepsze jest w kostce, czy w płynie? Zaczynając od zewnątrz, już można zauważyć dużą różnicę. Większość mydeł w płynie sprzedawana jest w plastikowych pojemnikach, które później trafiają do kosza i kupuje się następne. Nawet te pojemniki, które dopełniamy, są uzupełniane mydłem, zakupionym w plastikowym opakowaniu. Nie chcemy podliczać, ile plastiku jest kupowane i wyrzucane przez przeciętną osobę w ciągu roku, bo mogłoby mnie to przerazić.

Natomiast mydła w kostce zazwyczaj zapakowane są w papierowe pudełko, więc jest przy okazji bardziej przyjazne środowisku. Przechodząc dalej, jest kilka sporów na temat działania wysuszającego skórę, które mydło w kostce zazwyczaj przegrywa, ponieważ skuteczniej oczyszcza skórę, przez co bardziej ją wysusza. Dlatego do rąk poleca się częściej mydło w płynie, też między innymi ze względu na to, że kiedy mydło w kostce odłożymy na umywalkę, nie będzie miało szansy się osuszyć i może prowadzić to do rozwijania się bakterii. Z pomocą nadchodzi podstawka z dziurkami, która odblokuje drogę wodzie i voilà.

To wysusza, czy nawilża?

 • Tak, zgadza się. 
 • Co się zgadza? To, że wysusza? 
 • Tak, ale nie to nasze.
 • To wasze nawilża?
 • Tak 
 • Jak?

No to już tłumaczymy. Większość mydeł, żeby skutecznie oczyszczać, ma składniki aktywne o odczynie zasadowym, dlatego niektóre substancje nawilżające nie mogłyby się w nich znaleźć z prostej przyczyny: straciłyby swoje właściwości. Nasza skóra ma lekko kwasowe pH, dlatego przy kontakcie z mydłem, które ma pH zasadowe, może być efekt wysuszenia. Tylko że nasze mydła to nie większość. Dzięki temu, że baza naszego mydła składa się w 99% z naturalnych tłuszczów, dodane do nich składniki takie jak witaminy, czy kwasy na przykład mlekowy, hialuronowy, czy salicylowy, zachowują swoje właściwości.

Halo tu baza!

Skład bazowy naszych mydeł to starannie wyselekcjonowane naturalne oleje, które oczyszczają i pielęgnują skórę. 

 • Oliwa z oliwek – ma właściwości oczyszczające i nawilżające
 • Olej kokosowy – ma właściwości nawilżające i przeciwbakteryjne
 • Olej rycynowy – nawilża i stymuluje produkcję kolagenu
 • Olej słonecznikowy – nawilża, ma właściwości przeciwzapalne, reguluje wydzielanie sebum oraz stymuluje produkcję kolagenu
 • Olej z nasion bawełny – działa nawilżająco

To nasz sekret, dość prosty, ale w prostocie siła! No to najwyższy czas na przedstawienie naszych wariantów od Inspirer Natural. Jest ich pięć i każdy z nich ma swoją odmienną supermoc!

Ręcznie wytwarzane mydło z witaminą C
Ręcznie wytwarzane mydło z kwasem hialuronowym
Ręcznie wytwarzane mydło z koziego mleka

1. Ręcznie wytwarzane mydło z witaminą C

Jak się okazuje, nie tylko wzmacnia odporność zażywana doustnie, ale stosowana na skórze zapobiega przebarwieniom i stymuluje produkcję kolagenu.

2. Ręcznie wytwarzane mydło z koziego mleka

Dzięki swoim intensywnie nawilżającym właściwościom to mydło idealnie sprawdzi się u osób z delikatną i suchą skórą.

3. Ręcznie wytwarzane mydło z kwasem hialuronowym

Co kwas hialuronowy potrafi, to wiele z nas wie. W tej kompozycji utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia i ilość włókien kolagenowych.

4. Ręcznie wytwarzane mydło z węgla aktywnego

Dzięki swoim oczyszczającym i przeciwzapalnym właściwościom to mydło stworzone do zadań specjalnych.

5. Ręcznie wytwarzane mydło z kwasami mlekowymi i salicylowym

To mydło nie tylko oczyszcza, ale przede wszystkim dba o młody wygląd twojej skóry.

Sprawdź #pelli produkty: sklep.pellicosmetics.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google

Powiązane artykuły

PELLI Blog

strefa pełna informacji i inspiracji

PELLI Cosmetics to miejsce łączące cztery marki produktów: meleXder do pielęgnacji skóry i włosów, MT OILS LABORATORIES do ziołowych olejków aromatycznych, INSPIRER ESSENCES do czystych esencji oraz MAP INGREDIENTS do surowców.

Nasze ulubione
Bestseller