Olej kokosowy na twarz? Tak czy nie?

Olej kokosowy i jego właściwości

Tym razem nie zaczynamy od kuchni, a od pielęgnacji skóry i włosów. Nasz zawodnik jest obiektem wielu sporów na temat tego, czy wpływa dobrze, czy źle na nasze zdrowie, kiedy jest spożywany. Natomiast kiedy pojawia się jako kosmetyk, topór wojenny jest zakopany i okazuje się, że ma niesamowite właściwości. Dzięki zawartym w nim kwasom tłuszczowym dogłębnie wnika w skórę, nawilża ją, wygładza i działa przeciwzmarszczkowo. Jest również idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z trądzikiem, a zawdzięcza to kwasowi laurynowemu, który ma działanie antybakteryjne. Na dodatek działa jak krem z filtrem SPF 10, więc może zastąpić ciężki i zapychający specyfik, a przy okazji zadbać o skórę. Jeśli chodzi o włosy, specjaliści z „Journal of Cosmetic Science” napisali, że olej kokosowy, będący trójglicerydem kwasu laurynowego (głównego kwasu tłuszczowego), ma wysokie powinowactwo do białek włosa. Ze względu na swoją niską masę cząsteczkową oraz prosty łańcuch liniowy jest w stanie wniknąć do wnętrza włosa.

Olej kokosowy – dla kogo i po co

Masz skórę wrażliwą i suchą? Pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry? Problem z trądzikiem? Potrzebujesz ochrony przed pierwszymi promieniami słonecznymi, kiedy przychodzi wiosna? Olej kokosowy rozwiąże wszystkie te problemy. To wszystko i więcej można czerpać z natury. To tylko jeden składnik i w nim siła, dlatego jest wykorzystywany również jako dezodorant, nabłyszczacz i wybielający środek do zębów. Często miewamy wątpliwości do posiadania wielu kosmetyków o długich lub chemicznych składach, tutaj wchodzi olej kokosowy cały na biało – dosłownie. Zawiera wszystkie właściwości, których potrzebuje skóra w każdym wieku i jest czystym naturalnym surowcem. W temperaturze pokojowej i chłodniejszej zastyga na biało, ale wystarczy trochę ciepła naszych dłoni i zamienia się w przezroczysty płyn, łatwy w aplikacji.

Rafinacja to nie przelewki

Rafinowane oleje tracą swoje właściwości przez wysoką temperaturę i obróbkę chemiczną, tak jak olej rzepakowy powinien pachnieć kwitnącym polem, a słonecznikowy ma smakować słonecznikiem, tak olej kokosowy nierafinowany, smakuje i pachnie kokosem. Oczywiście walory zapachowe i smakowe to nie najważniejsze aspekty olejów gubione przy rafinacji. Dlatego nasz olej kokosowy nie jest rafinowany, więc przy zachowanych właściwościach pielęgnacyjnych, zachowuje również swój piękny i naturalny zapach, który przywołuje wspomnienie letniego słońca i rozgrzanego na plaży piasku.

Gdzie zdobyć olej kokosowy?

Nie ruszając się z zacisza domowego, możesz zamówić olej kokosowy, kiedy tylko chcesz m.in. w naszym sklepie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google

Powiązane artykuły

PELLI Blog

strefa pełna informacji i inspiracji

PELLI Cosmetics to miejsce łączące cztery marki produktów: meleXder do pielęgnacji skóry i włosów, MT OILS LABORATORIES do ziołowych olejków aromatycznych, INSPIRER ESSENCES do czystych esencji oraz MAP INGREDIENTS do surowców.

Nasze ulubione
Bestseller